پیشگیری از ویروس کرونا در شرکت‌ها

ویروس کرونا

از اواخر سال ۱۳۹۸ در سراسر جهان افراد زیادی به Coronavirus مبتلا شده اند. در ابتدا نام این ویرس nCoV-2019 بود و اکنون با نام SARS-CoV-2 شناخته می شود. با وجود اینکه منبع این بیماری در شهر ووهان چین بوده، در حال حاضر افراد زیادی از کشورهای دیگر را آلوده کرده است. به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا، دانشمندان در کشورهای مختلف به دنبال کشف واکسن بیماری هستند.

پیشگیری از ویروس کرونا در شرکت ها

در شرایط فعلی برخی از سازمان ها برای جلوگیری شیوع ویروس کرونا با بعضی پرسنل که امکان پذیر بوده، به صورت دورکاری همکاری می کنند. اما چه تمهیداتی برای کارمندانی که حضور آن ها در شرکت لازم است، اندیشیده شده؟

استفاده از مواد ضدعفونی کننده، تعطیلی آبدارخانه ها، اجبار استفاده از ماسک  و دستکش و ماندن در خانه برای کسانی که سرماخوردگی های خفیف دارند، برخی از این اقدامات هستند. اما مهم ترین راه انتقال این بیماری از سطوح بوده و یکی از سطوحی که به طور متدوال توسط کارمندان لمس می شود، دستگاه حضور و غیاب است. قطعا کنترل تردد کارمندانی که این روزها سرکار می آیند، از دغدغه های مهم مدیران محسوب می شود.  با توجه به اینکه این ویروس  تا ۱۴ روز بدون هیچ علامتی در بدن می ماند، اگر یکی از کارمندان به این بیماری مبتلا باشد و سطح دستگاه کنترل تردد را لمس کند، نفرات بعدی هم به آن دچار می شوند. در شرایط فعلی بهترین راه استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره بهترین انتخاب برای گذر از این روزهای پر التهاب بنظر می رسد.

آشنایی با دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

این دستگاه با طراحی بی نظیر و سرعت، دقت و امنیت بالا از محصولات شرکت سوپریما است. ۲ facestation با ثبت هندسی صورت، اندازه و شکل چشم ها، بینی، گونه ها و ویژگی های فک و تطبیق با بانک اطلاعاتی هویت افراد را تشخیص می دهد. این سیستم کاملا قابل اعتماد بوده و از بی نظمی و دور زدن قوانین جلوگیری می کند. این دستگاه تشخیص چهره مجهز به جدیدترین فناوری بیومتریک بوده و به تمامی نیازهای سازمان پاسخ می دهد.

راهکارهای عمومی برای شکست ویروس کرونا

  • تا جای ممکن از خانه خارج نشوید.
  • مرتب دست هایتان را با آب و صابون بشویید.
  • با دیگران دست و روبوسی نکنید.
  • از تعامل با افراد مریض خودداری نمایید.
  • در اماکن شلوغ حاضر نشوید.